O BLOGU

Ogłosiłam tu swą genialną działalność 5 listopada 2018 roku i jest to data zupełnie przypadkowa. Teksty pojawiają się kilka razy w tygodniu, może 2 a może 3. A jak jestem poważnie zajęta czymś innym to nawet raz. Jest to więc kilkudziennik, czyli po prostu nieokreślona forma czasu. Bywam ironiczną kobietą i uwielbiam wszystko co absurdalne (może oprócz dzieł Gombrowicza), więc forma stylistyczna też bywa właśnie taka.

Znam biegle zasady poprawnej polszczyzny, ale nie przywiązuję się do nich jakoś szczególnie. Tworzę krótkie zdania, które często zaczynają się od spójników. Wielokrotnie słyszałam na lekcjach języka polskiego, że tak nie wolno, ale bardzo tę formę lubię. Więc jej używam i można to nazwać czymś charakterystycznym. Wulgaryzmów jednak nie używam w języku pisanym wcale, bo mi bardzo źle wyglądają. I często przesuwam czasownik na koniec zdania, rzekomo wśród Ślązaków to normalny zabieg, który pochodzi z mowy gwarowej (której, o ironio, nie używam i słabo ją znam).

Kategorie na blogu mam 4 i wokół takiej właśnie tematyki zamierzam oscylować. Są to:
LIFESTYLE - czyli jakieś wyjazdy, smaczne jedzenie i... pielęgnacja włosów, bo mam na jej punkcie konkretnego świra.
MOIM ZDANIEM - gdzie wyrażam opinie na różne, codzienne i mniej, tematy.
KINO - które jest jednym z moich głównych zainteresowań i lubię o nim pisać.
DZIENNIKARSTWO - czyli mój kierunek studiów, moje radio i ten blog.

A jak najdzie mnie ochota na poruszenie jakiegoś przedziwnego, niedopasowanego tematu, to się wtedy zastanowię jak to rozwiązać.